Filtry samochodowe

Jednym z niezbędnych elementów do utrzymania dobrego stanu samochodów jest zmiana filtrów zgodnie z szeregiem wzorców i okresowości, które zapewniają jego podstawowe działanie i nadal pełnią swoją funkcję tak, jak powinna. W samochodzie znajdujemy cztery podstawowe filtry, których status i działanie musimy okresowo monitorować i zmieniać. W tym artykule postanowiliśmy się przyjrzeć bliżej dwóm rodzajom filtrów – powietrza oraz olejowym.

 

Filtry powietrza.

Filtry Powietrza najczęścieFiltry samochodowej zmienia się podczas corocznych przeglądów. Jest to bardzo ważna część silnika. Filtr powietrza odpowiada on za niedopuszczenie do silnika szkodliwych zanieczyszczeń z jezdni i otoczenia. Trzeba uwzględnić w jakim środowisku najczęściej poruszamy się samochodem. Inaczej jest w mieście, a jeszcze inaczej na wsi. Zanieczyszczenie powietrza i pył z ziemi bezpośrednio wpływają na życie filtrów. Niezwykle ważnym jest, aby w czasie okresowych przeglądów, sprawdzić stan filtrów powietrza. Czy nie są pokryte kurzem oraz lub czy nie są poprzerywane.

silnik samochodowy

Filtry Oleju.

Filtr oleju to ten, który odpowiada za zbieranie zanieczyszczeń, które przedostają do środka silnika wraz z olejem. Jest odpowiedzialny za utrzymanie go w czystości, a także zapobiega wszelkim uszkodzeniom róznego rodzaju materiałów wewnątrz silnika przez zanieczyszczenia, na które składają się m.in. wióry metalowe. Filtr oleju ma bardzo duży wpływ na żywotność silnika, dzięki czemu uważany jest za jeden z najważniejszych filtrów w samochodzie.

Wymiany filtrów oleju.

Często się zdarza, że właściciele samochodów przedłużają wymiany filtrów oleju, czekając jeszcze kilka tysięcy kilometrów. Taki zwyczaj bardzo negatywnie oddziałuje na stan silnika. Rekomenduje się, żeby zmieniać filtr oleju za każdym razem, gdy zmieniamy olej silnikowy. Filtry olejowe są bardzo tanim komponentem, więc lepiej na nich nie oszczędzać, zwłaszcza, że ich awaria może spowodować znaczny uszczerbek silnika.

Więcej na temat filtrów samochodowych dowiesz się na:
http://www.motofakty.pl/artykul/filtry-oleju-paliwa-powietrza-kiedy-i-jak-je-wymieniac-poradnik.html
http://pzlsedziszow.pl/
http://www.auto-swiat.pl/dlaczego-nie-warto-oszczedzac-na-filtrach-oleju-i-powietrza/7herps

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>