Zabudowy samochodów dostawczych

Podstawowym narzędziem pracy wielu firm są samochody dostawcze. Bez względu na ich rozmiar, przestrzeń ładunkowa dostosowywana jest do konkretnych potrzeb. Zabudowa samochodu dostawczego, który będzie przewoził ładunki takie jak meble czy elementy stalowe jest stosunkowo tania.

Zabudowa kontenerowa pojazdów dostawczych

samochod dostawczy

Samochody dostawcze posiadają różne typy naczep

Wystarczy, by skrzynia ładunkowa została obudowana plandeką, która jest wyjątkowo odporna na intensywne użytkowanie i warunki atmosferyczne. Należy pamiętać, że nie chroni ona przez temperaturami i wilgocią. Do transportu nieco bardziej delikatnych rzeczy używane są pojazdy z zabudową kontenerową. Jest ona dosyć szczelna, więc w pewnym stopniu oferuje lepszą izolację od plandeki. Najczęściej wybierane są one w kolorze białym, który ogranicza nagrzewanie się od słońca.

Nowoczesne zabudowy izotermiczne

chłodnia tir ciężarówka

Zabudowa chłodnicza kontenera na ciągniku siodłowym

Jeżeli jednak wykonuje się izoterma transport, na przykład do przewozu artykułów spożywczych, to trzeba zamówić zabudowę o wysokim stopniu izolacji termicznej. Zazwyczaj montuje się dodatkowo agregat chłodniczy, który utrzymuje zadaną temperaturę. W tym wypadku samochód powinien posiadać odpowiednio mocny silnik, ponieważ będzie on obciążony generowaniem prądu dla wyżej wymienionego urządzenia. Więcej informacji o zabudowy samochodów dostawczych poniżej.

Zobacz więcej przykładów na stronie: http://coldcase.pl

Nowoczesne agregaty

Inaczej ma się sprawa nowoczesnych urządzeń drogowych, w szczególności w kwestii zużycia paliwa, jak również konieczności samej pacy. Izotermy montowane współcześnie na podbudowie z pianki poliuretanowej umożliwiają uzyskanie odpowiedniej temperatury nawet przez 12 godzin. Dla zapewnienia pewności utrzymania temperatury dla produktów mrożonych oraz leków wymagany jest agregat chłodniczy i stały monitoring temperatury w przestrzeni ładownej pojazdu jest konieczne.