Samochody dostawcze – dobry biznes transportowy

Wydaje się, że transport towarów należy do prostych spraw, jednak właśnie się tylko tak wydaje. Najważniejsze jest znalezienie odpowiednich klientów na swoje usługi. Zupełnie inaczej wygląda obsługa klienta, który zamawia na swoje potrzeby samochody izotermiczne do przewożenia żywności, a inaczej ma się sprawa kiedy chcemy wynająć wywrotkę do gruzu.

Samochody dostawcze

dostawczy samochód transportowy

Samochód do transportu żywności

Różnorodne samochody dostawcze zapewniają inny rodzaj transportowanego towaru. Ważny elementem tego mixu transportowego jest transport chłodniczy. Odpowiedzialny jest on między innymi za odpowiednie dostarczanie żywności – nie tylko w stanie nienaruszonym, ale przede wszystkim w 100% jakości. Żywność szczególnie świeża i nieprzetworzona wiąże się zawsze z problemami logistycznymi. Odpowiednie przygotowanie transportu może zdecydowanie zniwelować ewentualne straty wynikłe na wskutek rozmrożenia się produktów w transporcie.

Biznes transportowy jest bardzo dochodowy

samochód izoterma dostawczy

samochód izoterma

Okazuje się, że pomimo nieciekawej koniunktury gospodarczej w Polsce odpowiednie działy czy gałęzie mają się całkiem dobrze. Ciekawym jest, że niemożliwe staje się znalezienie transportu drogowego na szybko, kiedy jesteś małym zleceniodawcom. Tutaj wciąż panuje luka, którą nieprędko zapełniają nowo powstałe firmy transportowe do przewożenia drobnego ładunku. Jednak i im trudno jest na początek rozkręcić się w dziedzinie zdobywania nowych zleceń.

Zlecenia na samochód dostawczy

Zdobycie zlecenia jest to pierwszy krok, jednak kolejnym jest nabycie odpowiednich samochodów dostawczych. Na nieszczęście  firm transportowych samochody dostawcze są bardzo mocno kontrolowane i muszą być w dobrym stanie technicznym.

tir z naczepą dostarcza towar

Samochód dostawczy – ciągnik z naczepą

Aby samochód dostawczy został dopuszczony do transportu i przewozu towarów musi spełniać zestaw odpowiednich norm. Szczególnie silnie są kontrolowane pojazdy przeznaczone do transportu materiałów niebezpiecznych (link). Spełnienie warunków technicznych dopuszczających do transportu drogowego nasz pojazd określone są stosownymi rozporządzeniami i ściśle kontrolowane na drogach przez Inspekcję Transportu Drogowego (GITD)

Zadbaj o prawidłowe przygotowanie samochodu dostawczego

Dlatego też jeśli chce się prowadzić tego rodzaju biznes trzeba o nie zadbać. Dodatkowo jeśli chcesz zajmować się przewożeniem towarów wymagających niskich temperatur to będą Ci potrzebne samochody dostawcze izoterma. Tego rodzaju pojazdy służą właśnie do transportu towarów w ujemnych temperaturach i świetnie sprawdzają się do transportu towarów spożywczych i podobnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>